SPORT MIX S KUSKUSEM

Výživná instantní směs pro psy krmené syrovou B.A.R. F., i vařenou stravou. Kombinace SPORT je napěchována výběrem surovin podporujících správný vývoj pohybového aparátu, posilujících imunitu a dodávajících potřebné množství energie především aktivním psům a psům v zátěži.

Gramáž balení: 500 g

149,00 Kč


1. Přílohu zalijte horkou vodou a přiklopte. 

Pro zachování bioaktivních látek, zejména enzymů a vitamínů zaléváme vodou o teplotě max. 50°C.

2. Doba namáčení je 15 až 30 minut. Namočenou přílohu spotřebujte do 3 hodin nebo zamrazte. V opačném případě hrozí, že příloha zkysne a bude nepoživatelná.

3. Pro zvýšení stravitelnosti je vhodné namočenou, nabobtnanou přílohu se zeleninou rozmixovat nebo zmrazit a poté rozmrazit.

4. Přidejte čajovou lžičku oleje pro lepší stravitelnost a chuť (např. olivový, lososový, ostropestřecový, lněný, apod.) Doporučujeme přidat také lžičku ZDRAVÍ V PUDRU.

5. Hotovou přílohu vmíchejte k syrovému (eventuálně vařenému) masu. Doporučený poměr příloha/maso naleznete níže.

Podávejte a mějte spokojeného psa :).


Půl hrnku přílohy SPORT MIX S KUSKUSEM zaléváme jedním hrnkem vody. Konečná hmotnost přílohy je součtem přílohy v suchém stavu (půl hrnku odpovídá cca 80 g) a vody (1 hrnek odpovídá cca 240 ml) = tedy cca 320 g hotové přílohy.

Z balení o hmotnosti 500 g připravíte celkem 2 kg hotové přílohy.


Kuskus je velmi výživný, obsahuje spoustu sacharidů, vlákniny a také menší podíl bílkovin. Dominuje také vápník, železo, fosfor a z vitamínů především E a skupina vitamínů B. Díky tomu rychle dodá energii a zároveň zasytí. Přitom je ale lehký a snadno stravitelný. Je to bohatý zdroj minerálů, omega kyselin a vitamínů. Má blahodárný vliv na trávení, urychluje metabolismus a normalizuje hladinu cukru v krvi.

Kokosové chipsy napomáhají správnému růstu a dobré kondici kostí, kloubů a zubů. Podporují imunitu a udržují správnou hladinu cukru v krvi.

Rýžové instantní vločky jsou bezlepkovou, lehce stravitelnou přílohou. Rýže neobsahuje cholesterol a je bohatá na slizotvorné substance, jež pomáhají se zažívacími problémy a s průjmy. 

Borůvky napomáhají normální činnosti cévní soustavy, podporují zrak, cévy a nervy a mají příznivý vliv na močové cesty.

Kurkuma má protizánětlivé účinky, podporuje imunitu a pohybový aparát. Má příznivý vliv na dýchací soustavu a preventivně působí proti rakovině.

Papaya je skvělým zdrojem vitamínů A, C a E, které působí antioxidačně.

Celer působí protizánětlivě, močopudně podporuje činnost ledvin, povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení, zpevňuje cévy. Vhodný pro diabetiky, revmatiky a při obezitě.

Goji napomáhá také proti astmatům a alergiím, zlepšuje činnost ledvin a jater a podporuje dlouhověkost.

Chia semínko zvyšuje sportovní výkonnost, snižuje riziko srdečních onemocnění, urychluje regeneraci a rovněž příznivě působí na stavbu kostí.

Konopné semínko má vysoký obsah bílkovin, 20 aminokyselin, z toho 8 esenciálních, obsahuje vitamíny E, B1, B2 a také minerály a stopové prvky: vápník, draslík, hořčík, železo, fosfor a zinek. Obsahuje dokonalý poměr omega 3 a 6 mastných kyselin. Posiluje imunitu, má protizánětlivý účinek, odbourává metabolity kyseliny mléčné a proto je jeho konzumace vhodná právě při sportovní zátěži.

Květy ibišku a slézu podporují normální činnost cévní, trávicí a dýchací soustavy a napomáhají celkovému osvěžení těla.

Petržel (plod) působí močopudně. Pomáhá z těla odstraňovat škodliviny. Obsahuje vitamíny A, C, B1, B2 apod. dále také minerální látky jako jsou vápník, draslík a fosfor. Má čtyřikrát více vitamínu C než pomeranče a zelí.