VITALITY MIX S POHANKOVÝMI VLOČKAMI

Vitamíny napěchovaná instantní směs pro psy krmené syrovou B.A.R. F., i vařenou stravou. Směs VITALITY zajistí Vašemu psovi přísun dostatečného množství látek příznivě působících při oslabené imunitě, při nemoci a rekonvalescenci. Je vhodná také pro zvířata s váhovým deficitem a starší zvířata. Mimořádně vhodná pro podávání v zimních měsících a v kombinaci s ostatními směsmi také jako pestrý doplněk pro štěňata ve vývinu.

149,00 Kč


1. Přílohu zalijte horkou vodou a přiklopte. 

Pro zachování bioaktivních látek, zejména enzymů a vitamínů zaléváme vodou o teplotě max. 50°C.

2. Doba namáčení je 15 až 30 minut. Namočenou přílohu spotřebujte do 3 hodin nebo zamrazte. V opačném případě hrozí, že příloha zkysne a bude nepoživatelná.

3. Pro zvýšení stravitelnosti je vhodné namočenou, nabobtnanou přílohu se zeleninou rozmixovat nebo zmrazit a poté rozmrazit.

4. Přidejte čajovou lžičku oleje pro lepší stravitelnost a chuť (např. olivový, lososový, ostropestřecový, lněný, apod.) Doporučujeme přidat také lžičku ZDRAVÍ V PUDRU.

5. Hotovou přílohu vmíchejte k syrovému (eventuálně vařenému) masu. Doporučený poměr příloha/maso naleznete níže.

Podávejte a mějte spokojeného psa :).


Půl hrnku přílohy VITALITY MIX S POHANKOVÝMI VLOČKAMI zaléváme půl hrnkem vody. Konečná hmotnost přílohy je součtem přílohy v suchém stavu (půl hrnku odpovídá cca 50 g) a vody (půl hrnku odpovídá cca 120 ml) = získáte přibližně 170 g hotové přílohy.

Z balení o hmotnosti 500 g připravíte celkem 1,7 kg hotové přílohy.  


Pohankové instantní vločky - pohanka se řadí mez tzv. pseudoobiloviny a je nejoblíbenější potravinou ve zdravé výživě. Obsahuje zinek, měď a mangan, vitamin B1, B2, E a C.

Konopné pokrutiny hodí se pro zvířata s váhovým deficitem, podporují tvorbu svalové hmoty, doporučuje se užívat při v průběhu březosti a laktace, při rekonvalescenci a na podporu vitality u starších zvířat.

Konopné pokrutiny jsou známé také pro velké množství rostlinných bílkovin (cca 28 %), měly by být součástí jídelníčku všech zvířat, které potřebují přijímat jejich vyšší množství. Konopné pokrutiny jsou vyráběny lisováním z konopných semínek za studena při teplotě zpracování 45-48 °C. 

Šípek bez semen je jedním z nejvýznamnějších zdrojů vitamínu C. Vitamín C je důležitý pro fungování mnoha životních funkcí, dále pro imunitní systém a také bojuje proti únavě.

Petržel (nať) působí močopudně. Pomáhá z těla odstraňovat škodliviny. Obsahuje vitamíny A, C, B1, B2 apod. dále také minerální látky jako jsou vápník, draslík a fosfor. Má čtyřikrát více vitamínu C než pomeranče a zelí.

Heřmánek má dezinfekční, protialergické a regenerační účinky. Je vhodný při bolestech břicha, ledvin nebo hlavy. Navrací chuť i sílu do života (podporuje psychiku).

Jetel červený pomáhá čistit krev, zlepšuje činnost jater, pomáhá při léčbě kožních nemocí a hodí se při problémech s lymfatickým systémem.

Měsíček pročišťuje krev a pomáhá bojovat proti nežádoucím parazitům. Napomáhá lepší náladě relaxaci a klidnému spánku.

Mrkev obsahuje vitamín A, vlákninu, bílkoviny, vodu a antioxidanty. Mrkev má močopudné a projímavé účinky. Je vhodná při močových kamenech, revmatických zánětech kloubů, chorobě srdeční a při šerosleposti. Podporuje vylučování cholesterolu z těla.

Jitrocel snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá při onemocněních dýchacích orgánů (zahlenění, kašel, plicní astma), pročišťuje krev, plíce a žaludek. Podporuje normální stav kloubů.

Ostropestřec (plod) - normální funkce jater a žlučníku, obnovuje jaterní membránu, snižuje riziko nádorů, pomáhá pročištění a správnému trávení. Působí na normální obranyschopnost a činnosti srdce. Má antioxidační účinky, pomáhá při mononukleóze, chrání před poškozením DNA a pomáhá při otravách.

Borůvka (list) posiluje imunitu, podporuje zrak, pomáhá při onemocnění jater a má blahodárné účinky na močové cesty. Posiluje imunitu.

Přeslička (nať) je podpůrný prostředek na zlepšení látkové výměny, metabolismu a na podporu vylučování škodlivin z těla (čištění krve), kožní problémy nebo zánětlivé procesy v těle. Pomáhá při zánětech a hnisu v moči.

Čekanka (kořen) podporuje vylučování žluči, pomáhá při nemocech jater a žlučníku. Má vliv na normální funkce trávicího traktu a normální činnost srdce a cév. Ovlivňuje hladinu krevního cukru Podporuje normální stav kůže, srsti, kostí a kloubů.

Kopřiva (list) obsahuje mnoho vitamínů a minerálů jako jsou například hořčík, vápník, fosfor, draslík, vitamíny A, B2,B5 a C. Má protizánětlivé účinky a zmírňuje degeneraci kloubů a revmatická onemocnění.

Dýňové semínko je považováno za elixír zdraví a právem ho řadíme mezi superpotraviny. Obsahuje  velké množství minerálů, včetně fosforu, hořčíku, manganu, železa nebo mědi. Je také velmi bohaté na zinek a vitamíny skupiny E, B. Má protinádorové, protiparazitické a protizánětlivé účinky. Řadí se mezi antioxidanty, stimuluje oběh a podporuje zdravý spánek.